REGULAMIN
Bona Verba – Centrum Rozwoju i Terapii
Logopedia, pedagogika, rehabilitacja
Postanowienia ogólne
Bona Verba – Centrum Rozwoju i Terapii. Logopedia. Pedagogika, Rehabilitacja. Marta Janeczek z siedzibą w Warszawie przy ul. Puszczyka 20, kod pocztowy 02-785 Warszawa, woj. mazowieckie, NIP 5372178978 REGON 520839929 świadczy usługi w zakresie diagnozy i terapii logopedycznej, neurologopedycznej, miofunkcjonalnej, logopedycznego kinesio-tapingu, elektrostymulacji logopedycznej, psychologii, integracji sensorycznej, fizjoterapii, gimnastyki korekcyjnej wad postawy i stóp, terapii ręki, treningu słuchowego JIAS.
Regulamin określa zasady uczestnictwa w zajęciach terapeutycznych, zasady płatności za zajęcia, zasady zgłaszania nieobecności na zajęciach i odrabiania zajęć, zasady zakończenia terapii oraz zasady bezpieczeństwa.
Uczestnictwo w zajęciach terapeutycznych
Rozpoczęcie terapii z Pacjentem poprzedza diagnoza. W zależności od zakresu badania oraz indywidualnych potrzeb Pacjenta diagnoza odbywa się na jednym, dwóch lub trzech spotkaniach.
Pisemny dokument (diagnoza, opinia) określający formę i zakres zaburzenia, przyczyny i patomechanizm oraz zawierający opracowanie programu terapeutycznego i zaleceń do terapii stanowi podstawę kwalifikacji Pacjenta do terapii. Poradnia Bona Verba honoruje opinie zawierające wskazany zakres merytoryczny dokumentu wydane przez specjalistów z poradni publicznych bądź niepublicznych oraz własne, płatne dodatkowo według aktualnego cennika.
Terapia ma formę zajęć indywidualnych.
Zajęcia odbywają się zgodnie z ustalonym harmonogramem.
Jednostka zajęć terapeutycznych trwa 30 lub 45 minut.
Udział Opiekuna w zajęciach
Opiekun Pacjenta ma prawo uczestniczenia w każdych zajęciach terapeutycznych swojego dziecka.
Opiekun Pacjenta zobowiązuje się do uczestniczenia w co najmniej jednych zajęciach terapeutycznych swojego dziecka w miesiącu.
Terapeuta ma prawo poprosić Opiekunów Pacjenta o towarzyszenie dziecku podczas zajęć lub przeciwnie – oczekiwanie poza salą zajęciową, jeśli podnosi to efektywność terapii.
Spóźnienie Pacjenta na zajęcia
Terapeuta oczekuje na Pacjenta 15 minut, licząc od czasu rozpoczęcia umówionej wizyty.
Jeśli Pacjent poinformuje o spóźnieniu, wówczas Terapeuta oczekuje na Pacjenta przez cały czas trwania umówionej wizyty.
Spóźnienie Pacjenta nie stanowi podstawy do przedłużenia zajęć.
Zajęcia online
Pacjent / Opiekun Pacjenta przed zajęciami online przygotowuje materiały (przedmioty, zabawki, pokarmy) zlecone przez Terapeutę oraz drukuje materiały piśmiennicze przesłane przez Terapeutę na adres e-mail.
Gdy terapia dotyczy dziecka, w zajęciach online w sposób czynny uczestniczy Pacjent wraz z Opiekunem.
Pacjent / Opiekun Pacjenta zobowiązany jest do wdrażania wszystkich zaleceń udzielanych przez Terapeutę w toku prowadzonej terapii oraz regularnego wykonywania ćwiczeń utrwalających zaleconych do domu.
Płatności
Odpłatność za zajęcia uiszcza się za miesiąc z góry zgodnie z aktualnym cennikiem. Płatności należy dokonać zawsze przed pierwszymi zajęciami w danym miesiącu i nie później niż do 7. dnia danego miesiąca.
Zajęcia sprzedawane są w pakietach miesięcznych.
Ilość zajęć w pakiecie miesięcznym jest zgodna z wyliczoną ilością zajęć wypadających w ciągu całego miesiąca zgodnie z ustalonym harmonogramem spotkań.
Do ilości zajęć w pakiecie nie wliczają się święta ani dni ustawowo wolne od pracy.
W okresie wakacyjnym Pacjent ma możliwość zawieszenia terapii z gwarancją miejsca w stałym terminie na okres do 2 tygodni.
Zawieszenie zajęć na okres dłuższy niż 2 tygodnie bez uiszczenia opłaty rezerwacyjnej w wysokości 60 zł za każdą kolejną godzinę nieobecności skutkuje brakiem gwarancji miejsca w stałym terminie.
Pacjenci indywidualni dokonują płatności kartą płatniczą, poprzez serwis automatycznej rejestracji lub gotówką u Terapeuty poradni.
Rozliczenie z instytucjami odbywa się na podstawie wystawionej faktury przelewem na konto poradni.
Terapeuta ma prawo odmówić przeprowadzenia nieopłaconych zajęć.
Absencje, odrabianie zajęć, zakończenie terapii
Zgłaszanie nieobecności Pacjenta
Pacjent / Opiekun Pacjenta ma obowiązek na początku miesiąca zgłosić Terapeucie planowane nieobecności (zaplanowane wyjazdy, urlopy) i uzgodnić terminy oraz formę odrobienia tych zajęć.
Pacjent / Opiekun Pacjenta ma obowiązek poinformowania o nieplanowanej nieobecności na wykupionych zajęciach nie później niż do godziny 13.00 dnia poprzedzającego terapię wyłącznie poprzez aplikację systemu automatycznej rejestracji obowiązującego w poradni.
Nieobecności Pacjenta na zajęciach, zgłoszone zgodnie z pkt.IV.1., zostają odpracowane bez dodatkowych opłat:
stacjonarnie w dodatkowym terminie śródtygodniowym, tj. od poniedziałku do piątku, ustalonym z Terapeutą prowadzącym terapię lub wybranym samodzielnie poprzez aplikację systemu automatycznej rejestracji,
podczas sobotniego dyżuru Terapeuty z danej dziedziny w dyżurującą sobotę miesiąca; termin dyżuru podany zostaje do wiadomości Pacjentów na początku miesiąca na stronie internetowej poradni; lub
w formie online w terminie planowym lub dodatkowym po uprzednim ustaleniu z Terapeutą,
u Terapeuty prowadzącego terapię lub u innego specjalisty z danej dziedziny,
do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym został wykupiony pakiet zajęć, tj. przez 2 miesiące; nieodpracowanie zajęć w tym terminie powoduje, że zajęcia przepadają,
nie więcej niż dwie nieobecności w miesiącu.
Zajęcia umówione, na które Pacjent nie stawił się bez powiadomienia o nieobecności w terminie i w sposób ustalony w pkt. IV.1.a) i b), tak zarówno zajęcia odwoływane w dniu terapii, jak i po godzinie 13.00 dnia poprzedniego, są pełnopłatne i nie podlegają odpracowaniu bez dodatkowych opłat.
Nieobecność Terapeuty
W razie nieobecności Terapeuty prowadzącego terapię poradnia Bona Verba zapewnia zastępstwo na zajęciach przez innego specjalistę z danej dziedziny i zajęcia takie odbywają się zgodnie z harmonogramem.
Niestawienie się na zajęciach prowadzonych w zastępstwie powoduje brak możliwości odrobienia zajęć w dodatkowym terminie.
W wypadku braku możliwości zapewniania zastępstwa w planowym terminie zajęć pracownik poradni niezwłocznie kontaktuje się z Pacjentem / Opiekunem Pacjenta w celu umówienia wizyty w innym dodatkowym terminie.
Zakończenie terapii
Wówczas, gdy Pacjent osiągnie pełny lub co najmniej satysfakcjonujący stopień sprawności zarówno w sytuacji gabinetowej, tj. w czasie ćwiczeń pod kierunkiem Terapeuty, jak i w każdej sytuacji życia codziennego, następuje zakończenie terapii ze strony poradni.
Pacjent / Opiekun Pacjenta ma prawo do zakończenia terapii na każdym jej etapie. Zakończenie terapii przez Pacjenta / Opiekuna Pacjenta powinno odbyć się z miesięcznym wypowiedzeniem lub w terminie dłuższym, o ile jest to konieczne do realizacji wszystkich wykupionych zajęć zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Informację o zakończeniu terapii należy przekazać bezpośrednio Terapeucie lub wysłać na adres e-mailowy poradni.
Terapeuta może odstąpić od prowadzenia terapii na każdym jej etapie, jeżeli Pacjent / Opiekun Pacjenta nie realizuje zaleceń Terapeuty lub realizuje zalecenia wybiórczo narażając proces terapii na pojawienie się niekorzystnych zmian kompensacyjnych lub spowolnienie terapii, w przypadku ponawiających się absencji na zajęciach lub z innych ważnych przyczyn uniemożliwiających prowadzenie efektywnych oddziaływań terapeutycznych.
W wypadku ponawiających się w kolejnych dwóch miesiącach absencji Pacjenta wynoszących połowę lub więcej zarezerwowanych zajęć Terapeuta po konsultacji z Dyrekcją Poradni podejmuje decyzję o kontynuacji lub odstąpieniu od prowadzenia terapii Pacjenta.
Zasady bezpieczeństwa
Opiekun Pacjenta niepełnoletniego ponosi pełną odpowiedzialność za Pacjenta w czasie oczekiwania na wizytę.
Dziecko nie może pozostawać bez opieki Opiekuna na terenie poradni. Opiekun ma obowiązek oczekiwać na Pacjenta niepełnoletniego (Dziecko) co najmniej 10 minut przed zakończeniem zajęć i odebrać po zakończeniu zajęć.
Terapeuci ani pracownicy poradni nie ponoszą odpowiedzialności za Dziecko nieodebrane przez Opiekuna po zakończeniu zajęć.
Pacjent oraz Opiekun Pacjenta zobowiązani są do przestrzegania zasad panujących w poradni.
Rejestrowanie i/lub udostępnianie zajęć lub fragmentów zajęć w jakiejkolwiek formie może odbywać się wyłącznie za wiedzą oraz pisemną zgodą Terapeuty oraz Dyrekcji Bona Verba na pisemną prośbę wraz z uzasadnieniem Pacjenta / Opiekunów Pacjenta.
Wzory opinii wydawanych przez Bona Verba są objęte prawem własności intelektualnej i ich pozyskiwanie, kopiowanie, udostępnianie w celach innych niż diagnostyczno-terapeutyczne lub przypisywanie sobie jako własne do osiągnięcia korzyści osobistych i/lub majątkowych, jest zabronione.
Postanowienia końcowe
Regulamin obowiązuje od dnia 3 stycznia 2022 roku do odwołania.
Ostatnia aktualizacja Regulaminu 10 lutego 2023 roku.
LOGOPEDA, MIOTERAPIA FUNKCJONALNA, INTEGRACJA SENSORYCZNA, TUS, PSYCHOLOG, DIETETYK
WARSZAWA URSYNÓW
Wszystkie prawa zastrzeżone.