Piknik Naukowy na Stadionie Narodowym


18. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki kopernik

 

Stoisko A13. Zakład Logopedii i Emisji Głosu i Naukowe Koło Logopedyczne UW

 

Czas – jego wpływ na mowę człowieka
Jak rozwija się i zmienia zdolność mowy? Czy wady zgryzu wpływają na artykulację? Usłyszymy o możliwych zaburzeniach mowy w różnym wieku i dowiemy się, dlaczego z wraz wiekiem zmienia się nasz głos i słuch.

Kącik aktywności dla najmłodszych
Atrakcje dla najmłodszych gości Pikniku. Sprawdzimy długość wydechu, siłę swojego głosu, sprawność aparatu artykulacyjnego. Zorganizujemy także kwiz wiedzy o języku. Wykorzystamy gry i oryginalne pomoce logopedyczne, np. bańki mydlane.

Ćwicz i ucz się razem z nami
Krótkie warsztaty z zakresu logorytmiki, emisji i higieny głosu. Zajęcia podzieliliśmy na grupy wiekowe, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Posłuchamy też nagrań mowy z różnego okresu życia człowieka.

Sprawdź swoją wiedzę o języku, słuch i głos
Odgadywanie odgłosów przyrody, łamańce językowe, język polski dla zaawansowanych - konkursy z upominkami, dla różnych grup wiekowych.

 

Zachęcamy do skorzystania z porad logopedycznych, które będą udzielane podczas Pikniku przez studentów NKL oraz pracowników Zakładu Logopedii i Emisji Głosu.

 

Uwaga!

 

W godz. 10.00-12.00 mgr Marta Janeczek oraz mgr Alicja Karsznia-Sobczak udzielają konsultacji w zakresie karmienia niemowlęcia i doboru akcesoriów do karmienia, jak również w zakresie kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych dziecka pod kątem harmonijnego rozwoju aparatu artykulacyjnego i funkcji orofacjalnych.

 

Serdecznie zapraszamy!