Ogólnopolski Tydzień Bezpłatnych Konsultacji Integracji Sensorycznej (OTBK SI)
Celem OTBK SI jest wykonanie przesiewowej oceny procesów przetwarzania sensorycznego (integracji sensorycznej) u dzieci w wieku niemowlęcym, poniemowlęcym, przedszkolnym i szkolnym oraz ustalenie zakresów wsparcia dla każdego dziecka.
OTBK SI ma służyć propagowaniu wiedzy o dysfunkcjach integracji sensorycznej wśród rodziców, lekarzy oraz innych specjalistów.
Termin realizacji projektu
7-12 października 2013 roku
Sposób realizacji projektu
Czas przewidziany na konsultację jednego dziecka powinien wynosić od 30 do 45 minut. W tygodniu ogłoszonym jako OTBK SI terapeuci będą wykonywali bezpłatne konsultacje z zakresu integracji sensorycznej na terenie całej Polski. Wskazane jest, o ile to będzie możliwe, zwrócenie uwagi rodziców na inne zakresy rozwoju, które zdaniem Państwa będą wymagały pomocy i wsparcia specjalistów, np. stan słuchu, rozwój mowy, rozwój poznawczy itp.
Narzędzia diagnostyczne
W czasie OTBK SI wskazane jest skorzystanie przede wszystkim z kilku przesiewowych prób z Obserwacji Klinicznej (próba ATOS, próba pozycja zgięciowa na plecach, próba pozycja wyprostna na brzuchu, próba ruchów gałek ocznych). W sytuacji, kiedy nie możliwe będzie użycie Obserwacji Klinicznej, wskazane będzie wykorzystanie innych narzędzi używanych w diagnozie procesów integracji sensorycznej.
Informacje dodatkowe
Projekt OTBK SI jest skierowany do terapeutów integracji sensorycznej SI będących Członkami Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej SI.
Konsultacje są wyłącznie bezpłatne. Udział w konsultacji nie oznacza wykonania pełnej diagnozy integracji sensorycznej. Konsultacja nie stanowi podstawy do konieczności wydawania żadnych pisemnych informacji.
Jeżeli rodzic zgłasza się w ramach OTBK SI i chcecie jednocześnie wykonać inną konsultację, np. z zakresu trening słuchowego (odpłatną), należy wyraźnie oddzielić obydwie konsultacje, informując o tym rodzica. Rodzice muszą otrzymać wyraźną informację, które zakresy rozwoju ich dziecka wymagają wsparcia oraz w jaki sposób można wspomóc funkcjonowanie dziecka.
Koordynator projektu
dr Marta Wiśniewska, prezes PSTIS
Informacje zostały zaczerpnięte ze strony:
http://www.pstis.pl/pl/html/index.php?v2=none&str=podstrona0
Konsultacje w ramach OTBK SI w Bona Verba prowadzi: mgr Agnieszka Staniaszek
Wczesna diagnoza jest szansą szybszej i skuteczniejszej terapii
Twojego dziecka!
Zapraszamy!
LOGOPEDA, MIOTERAPIA FUNKCJONALNA, INTEGRACJA SENSORYCZNA, TUS, PSYCHOLOG, DIETETYK
WARSZAWA URSYNÓW
Wszystkie prawa zastrzeżone.